Τετάρτη 9 Απριλίου 2014

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Π.Σ.Φ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ "Ο ΘΗΣΕΥΣ" !!!!!

Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΤΟΥ ΘΗΣΕΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ 5/4/2014

Μεγάλες επιτυχίες για το τμήμα Πάλης του ΘΗΣΕΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ! Ο συλλογός μας κατετάγη 3ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων που διεξήχθη στην πόλη των Σερρών στις 5/4/2014. Στους αγώνες συμμετείχαμε με 6 αθλητές και καταφέραμε να κερδίσουμε 5 μετάλλια!!! Ο Μενέλαος Ζεμπερίδης στην κατηγορία των 59 κιλών κατέκτησε έπειτα από συναρπαστικούς αγώνες την 1η θέση. Ο Φάνης Καραδήμος κατέκτησε την 2η θέση. Έχασε στον τελικό, κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο,  ύστερα από "αβλεψία"  και άδικη απόφαση των διαιτητών..... Ήταν πραγματικά ένας καταπληκτικός αγώνας και από τους 2 αθλητές που δυστυχώς είχε ως αρνητικό "πρωταγωνιστή" τον διαιτητή του αγώνα. Οι αθλητές μας Τρίμης Χρήστος, Τρίμης Παναγιώτης και Τραμπάκουλος Φώτης αμφότεροι κατέκτησαν την 2η θέση, παλεύοντας πραγματικά πολύ έξυπνα και προσφέροντας στους φιλάθλους πάρα πολύ όμορφες στιγμές!!! Ο Νίκος Κυπριώτης κατετάγη στην 5η θέση. Πρέπει να πούμε ότι ο συγκεκριμένος αθλητής είναι νέος αθλητής του συλλόγου μας και ελπίζουμε ότι το μέλλον πραγματικά του ανήκει.... Εκτός συναγωνισμού αγωνίσθηκε στους συγκεκριμένους αγώνες ο μικρός αθλητής μας Παπαγεωργίου Γεώργιος με τον αθλητή της Ολυμπιακής Φλόγας Ξάνθης Μπατζακίδη Αλέξανδρο, προσφέροντας και οι 2 αθλητές έναν πραγματικά απολαυστικό αγώνα, βιντεο του οποίου μπορείτε να παρακολουθήσετε παρακάτω!!!
Μπατζακίδης Αλέξανδρος-Παπαγεωργίου Γιώργος
ΑΝΕΣΤΗΣ ΖΑΛΩΝΗΣ 3ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 76 ΚΙΛΑ

Μετάλλιο κερδίσαμε όμως και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παιδων που έγινε στην πόλη της Πτολεμαΐδας στις 29/3/2014. Ο αθλητής μας Ζαλώνης Αναστάσιος κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των 76 κιλών. Συμμετοχή αθλητών μας είχαμε  και στο Πανελληνιο Εφήβων (Μενεγάκης Κων/νος, Σίμαλας Χαράλαμπος, Μωραϊτάκη Αγνή) που διεξήχθη στο Ιλιον στις 22/3/2014.

ΤΟ Δ.Σ ΕΥΧΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ, ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ  ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ !!!!